Any questions? Call us!+48 22 699 08 04

Simair - Flight Simulation Center

Contact

Location
ul. Taśmowa 8 / lok. U3 02-677 Warszawa
Phone
+48 22 699 08 04

FAQ – pytania i odpowiedzi

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jeśli Twoje pytanie nie znalazło się na poniższej liście, zapraszamy do zadania pytania drogą mailową bądź telefonicznie. Szczegóły znajdują się w zakładce kontakt.

 

Każdy z voucherów ważny jest równe 12 miesięcy od dnia zakupu.

Każdy. Nasi instruktorzy uczestniczą w każdej sesji symulatorowej w której służą swoją pomocą i wskazówkami w stawianiu pierwszych kroków w powietrzu. Nie ma żadnych wymagań wobec osób chcących odbyć lot.

Absolutnie NIE ! Nasze symulatory dostępne są dla każdego, zarówno dla osób nie mających nic wspólnego z lotnictwem cywilnym i traktującym lot jako świetną formę spędzenia czasu i rozrywki jak i dla osób na co dzień pracującym w tej branży. Podczas każdej sesji symulatorowej uczestniczy nasz instruktor, który z przyjemnością opowie i pokaże działanie każdego z elementów samolotu i pomoże w stawianiu pierwszych kroków w powietrzu. 

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Nasi instruktorzy służą swoją wiedzą oraz pomocą na każdym etapie przygody z symulatorem, objaśniając szczegółowo każdą fazę lotu oraz działanie poszczególnych systemów samolotu.

Simair jako jedyne centrum symulatorów w Polsce posiada pełen przekrój samolotów wykorzystywanych podczas początkowych etapów szkolenia samolotowego aż szczęśliwego finału – i to w jednym miejscu!

Osobom chcącym poczuć się jak prawdziwy pilot na drodze swojej kariery, rekomendujemy zakup pakietu godzin VOUCHER MIX umożliwiającego lot w Cessnie C152, która do dzisiaj jest jednym z najczęściej występujących samolotów w początkowej fazie szkolenia. Pozwoli to zrozumieć dokładnie jak działa samolot, dlaczego lata i nabyć początkowe umiejętności, które będą wykorzystane w lotach na symulatorach samolotów Boeing 737MAX i Airbus A320, którymi również dysponujemy na miejscu.

Nie ma jednoznacznego limitu od którego można uczestniczyć w sesji symulatorowej, nie mniej minimalny rekomendowany przez nas wiek to 5 lat ze względu na stopień skomplikowania symulatorów oraz ich gabaryty.

Tak. Osoba niepełnoletnia może odbyć lot w jednym z naszych symulatorów natomiast musi odbyć się on pod opieką osoby dorosłej.

Wygodne obuwie (jednym z elementów sterowania samolotem jest korzystanie z pedałów) oraz dobry humor 🙂 
Nic więcej nie jest wymagane.

Tak, wszyscy nasi instruktorzy rozmawiają w języku angielskim. Angielski jest oficjalnym językiem międzynarodowym wykorzystywanym w lotnictwie na każdym etapie pracy.

Rekomendujemy przybycie co najmniej 10 minut przed planowaną sesją symulatorową. Ten czas pozwoli Ci wygodnie rozgościć się w naszym centrum, napić się gorącej kawy / herbaty, zapoznać się z instruktorem, zwiedzić nasze wszystkie symulatory i zakamarki a także ustalić przebieg Twojego lotu.

Wzdłuż ulicy Taśmowej, przy której znajduje się nasze centrum a także na płatnym parkingu znajdującym się przy Restauracji „Orka” obok sklepu „Żabka” a także pod wiaduktem ulicy Cybernetyki.

Rekomendujemy jednak przybycie do nas środkami komunikacji miejskiej. Szczegółowy dojazd znajduje się w zakładce kontakt.

Ze względu na konstrukcję kokpitów naszych symulatorów w sesji symulatorowej może uczestniczyć ograniczona liczba osób. 
Podczas sesji symulatorowej, za sterami siedzi 1 osoba plus instruktor (opcjonalnie – instruktor może siedzieć za gośćmi) a także obserwatorzy:

  • Symulator Boeing 737MAX – 2 obserwatorów w kokpicie i do 24 obserwatorów na pokładzie naszego samolotu, którzy mogą oglądać przebieg sesji symulatorowej na znajdującym się na pokładzie telewizorze i obrazie za oknami.
  • Symulator Airbus A320 – 1 obserwator w kokpicie oraz 2 obserwatorów za kokpitem symulatora.
  • Symulator Cessna C152 – 2 obserwatorów siedzących za symulatorem. 

Rekomendujemy wcześniejszą rezerwację sesji symulatorowej poprzez naszą stronę internetową, jednak nie jest to wymóg obligatoryjny. Na lot w symulatorze można przybyć bez rezerwacji i opłacić go na miejscu, jednak wówczas nie gwarantujemy dostępności symulatora w danym momencie. Każdorazowo w Simair dyżur pełni instruktor latania w godzinach otwarcia naszego centrum.

Płatności za rezerwację można dokonać:

  • poprzez naszą stronę internetową (płatność przez bankowość internetową)
  • na miejscu kartą płatniczą
  • na miejscu gotówką

Tak. Wszystkie nasze symulatory to wierne repliki prawdziwych samolotów, są w pełni funkcjonalne i działają dokładnie tak samo, jak te w rzeczywistości. Wykorzystujemy najnowsze oprogramowanie, wiernie odwzorowujące scenerie, lotniska a nawet aktualną pogodę na żywo, ponadto nasz sprzęt wyposażony jest w wysokiej jakości nagłośnienie, które mocno zwiększa realistyczne odczucia.

Tak! Nasze oprogramowanie zainstalowane w symulatorach umożliwia wykonanie lotu z dowolnego lotniska/lądowiska na świecie a ponadto najpopularniejsze porty lotnicze (w tym te wykorzystywane podczas screeningów) posiadają dodatkowe oprogramowanie, odzwierciedlające każdy najmniejszy szczegół danego lotniska.

Tak. Simair Flight Bar serwuje dla każdego z naszych Gości darmową kawę / herbatę oraz wodę gazowaną i niegazowaną.

Pasażerski Lot Demonstracyjny to nic innego jak prawdziwy lot wraz z załogą z punktu A do punktu B odbywający się w warunkach symulatorowych, odzwierciedlających niezwykle realistycznie prawdziwe warunki panujące w samolocie. Podczas takiego rejsu, przewodnik na bieżąco opowiada o miejscu do którego aktualnie udajemy się, prowadzony jest serwis pokładowy przez naszą załogę typowych przysmaków miejsca docelowego a także można zwiedzić kokpit samolotu na wysokości przelotowej i porozmawiać z pilotami o wszystkim, co związane z lotnictwem i nie tylko. Pasażerski lot demonstracyjny to wydarzenie rozrywkowo-kulturalno-turystyczne, gdzie w przystępnej cenie otrzymujemy ogromny zastrzyk wiedzy i doznań.
Lot odbywa się w symulatorze Boeinga 737MAX połączonego z symulatorem pokładu pasażerskiego CrewSim.

Tak. Zgodnie z regulaminem Simair, zmiana terminu rezerwacji możliwa jest do 72 godzin przez zaplanowaną sesją symulatorową, jednakże w wyjątkowych przypadkach możliwa jest zmiana terminu rezerwacji w czasie poniżej 72 godzin.
Nie jest możliwa zmiana terminu rezerwacji po upłynięciu zaplanowanej daty.

Tak. Oferujemy możliwość płatności BLIKiem zarówno poprzez naszą stronę internetową jak i również na miejscu.

Zgodnie z obowiązującymi przypisami prawa, przysługuje prawo zwrotu pełnej kwoty zapłaconej za niewykorzystany voucher / sesję symulatorową do 14 dni od daty zakupu ale nie później niż na 72 godziny przed zaplanowaną datą lotu w symulatorze.
Po upłynięciu zaplanowanej daty sesji symulatorowej i niewykorzystaniu jej – nie przysługuje prawo do zwrotu środków.

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Dobrze przygotowany przyszły pilot powinien spędzić jak największą liczbę godzin w symulatorze, by móc przygotować się sesji screeningowej – im więcej, tym lepiej.

Cennik sesji symulatorowych / voucherów znajduje się w zakładce „Rezerwuj lot” gdzie przygotowaliśmy wiele interesujących wariantów czasowych. Nie mniej w przypadku chęci zakupu większej ilości godzin na dowolnym z naszych symulatorów, istnieje możliwość indywidualnej negocjacji ceny. W tym celu zapraszamy do kontaktu.

Tak. Cała przestrzeń naszego centrum symulatorowego jest dostępna do adaptacji swojego pomysłu na organizację wydarzenia okolicznościowego. Zapraszamy do kontaktu i ustalenia szczegółów indywidualnie.